Юрій Кочкаров: «Мир – це не тільки тоді, коли не стріляють, а й тоді, коли дотримуються всіх гарантованих Конституцією прав і свобод»

Фундація прав людини вже четвертий рік поспіль реалізує проєкт «Голос жінки має силу» – Національну програму з соціально-економічного захисту внутрішньо переміщених жінок. Кожного року в його рамках з’являється багато цікавих соціальних ініціатив. Цьогоріч ми готуємо фільм. Про що саме він буде, розповідає режисер Юрій Кочкаров.

 -        Проект "Голос жінки", у рамках якого знімається фільм, про миротворчість і жіноче лідерство. А який акцент буде у фільмі?

Акцент в фільмі буде на прекрасну половину, яка усіма своїми діями рішуче доводе, що без їхніх важливих ініціатив неможливий не тільки розвиток, а й мир, який сьогодні всі трактують по-різному. А мир насправді – це не тільки тоді, коли не стріляють, а й тоді, коли дотримуються всіх гарантованих конституцією прав і свобод. Мир – це розвиток, і не на папері, а в житті.

-        Розкажіть про головних героїв. Хто вони?

Головні героїні – це активістки, лідерки в громадах, які кожна у своєму регіоні реалізують важливі проекти.

І ці ініціативи вже давно не можна відкладати, адже вони мали втілюватися в життя ще вчора. В цьому, я вважаю, є і важливість проекту, бо він дає можливість активісткам бути почутими не тільки в регіонах, а і в країні в цілому.

-        Ви знімаєте в різних регіонах нашої країни. Де Ви вже побували, які плануєте відвідати? Чому обрали саме ці? Адже проєкт охоплює цілих 10.

Я закарбовував амбасадорок на Луганщині в Старобільську й Сєвєродонецьку, в Вознесенську на Миколаївщині, Полтаві та Києві. І, звісно, є бажання зафільмувати всіх, але, на жаль, відвідати всі регіони немає змоги не тільки через брак часу, а й через карантинні обмеження цього року.

-        Чи є вже назва? Якщо так, чому саме така?

Варіанти назви фільму є, але доречно дочекатися пост-продакшену, тому що під час монтажу часто назва сама приходить, не питаючи, чи є вже затверджена версія чи ні.

-        На якому етапі зараз робота?

Зараз вже закінчується зйомочний період і будемо переходи до монтажу.

-        Де можна буде побачити фільм?

Побачити фільм можна буде на прем'єрі і, звісно, в мережі Інтернет. Далі вже стрічка буде жити своїм життям. Оскільки картина соціальна і ніяка оплата за показ не буде збиратися, то як і з попередніми нашими роботами, може поїхати кінотеатрами, культурними закладами країни та використовуватиметься телерадіокомпаніями.

***

Проєкт «Голос жінки має силу» у 2020 році реалізується у 10 регіонах – Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Київська, Луганська, Миколаївська, Полтавська, Сумська, та Чернігівська області.

Мета проєкту «Голос жінки має силу» – побудова діалогу серед внутрішньо переміщених жінок, підвищення професіоналізму лідерок громадських організацій у таких сферах, як онлайн правозахист і блогерство. Ініціатор проєкту – громадська організація «Фундація прав людини».

Реалізується за підтримки Інституту міжнародних культурних зв’язків (InstitutfürAuslandsbeziehungen) та Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина.

TOP