Арт-захід «Вирішення конфліктів за допомогою арт-терапії» у Сумах

26 серпня в Сумах відбувся захід «Вирішення конфліктів за допомогою арт-терапії». У ньому взяли участь діти ВПО, діти з місцевих громад та їхні батьки.

Захід проходив у рамках програми з відновлення миру і діалогу «Голос жінки має силу» за фінансової підтримки Institut für Auslandsbeziehungen, МЗС Німеччини, яку реалізує Фундація прав людини.

 «По суті це не просто було малювання з дітьми. Як на мене, це був соціальний експеримент і чистої води авантюризм, - каже одна з організаторок, координаторка проекту в Сумській області Анна Павленко. – Ми не знали, чи спрацює так, як ми запланували.

Нам вдалось зібрати дітей різної вікової категорії, від 5 до 14 років. Серед них були діти з багатодітних родин, діти зі статусом ВПО, діти з особливими потребами (ДЦП, проблеми зі слухом), діти з психологічними проблемами. Але ніяких відмінностей ми не помітили, всіх захопив творчий процес: освоювали техніку «акварель по-мокрому», малювали пастеллю, провели руханку, спілкувались, знайомились, демонстрували свої роботи.

Дякуємо Лілії Гафуровій за організацію та проведення заходу».

До арт-терапії активно долучались дорослі: мами, бабусі. Організатори акції досягли мети – продемонстрували, що через такі заходи можна соціалізувати особливих дітей, допомогти налагодити комунікацію.

Арт-терапія – саме той метод, який допомагає подолати непорозуміння, страхи, невпевненість. Запропонований формат був корисний і для батьків, оскільки така спільна робота допомагає позбутися стереотипів стосовно своїх особливих дітей і щодо того, як їх сприймуть інші діти.

Це дуже важливий інструмент інклюзії.

TOP