Інновації в адвокації прав ВПО на Сумщині: тренінг

23-24 липня в Сумах, у Конгрес-центрі СумДУ,пройшов дводенний тренінг «Інновації в адвокації прав ВПО в Сумській області». Захід відбувався в рамках проекту «Голос жінки має силу», який реалізує Фундація прав людини за підтримки Інституту міжнародних культурних зв’язків (Institut für Auslandsbeziehungen) та Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина.

 Тренінг був присвячений таким питанням, як основи захисту прав ВПО, основи судового захисту, види адвокацій, ефективні методи адвокації тощо. Тренери – Мар'яна Андрієнко і Анастасія Семенова – вчили учасників складати позовні заяви до суду, пояснювали, які інструменти потрібно використовувати для отримання успішного результату при проведенні адвокаційних кампаній, як взаємодіяти з владою, як працювати з журналістами. Набуті знання закріплювали практично в командній роботі.

До тренінгу могли долучатися ті учасники, хто має юридичну освіту, а також ті, хто такої освіти не має.

Також серед питань, що висвітлювалися на тренінгу були такі:

  • Яка вулична акція буде ефективніша в кожному конкретному випадку?
  • Кого залучати до організації адвокаційної кампанії?
  • Як домогтися підтримки громади?
  • Як огранізувати вуличну акцію?

Відгуки про тренінг

Учасники тренінгу були дуже активними. Вони постійно ставили тренерам додаткові запитання, наводили власні приклади. 

Наводжу кілька відгуків:

Ігор Рекун, один з учасників тренінгу: «Корисний і чудовий тренінг. Змістовний обмін думками, досвідом, знаннями. Креативні, спокійні, впевнені учасники. Толерантні і надихаючі тренерки. Адвокація – це й взаємна допомога, і підтримка, і самодопомога, і самоорганізація, і ще багато чого: адже українці знають і вважають, що гуртом і ворога бити легше і краще. А коли ти ще й обізнаний – тим паче! Зрозуміло, що проблем у ВПО багато, та, на жаль, їх багато в чому створює і не бажає вирішувати наша влада. Що ж, треба її попихати, а інколи й копняка добрячого зарядити, у формі масової аргументованої акції, - тоді вона змушена реагувати і вдавати (та й реально щось впроваджувати), що вона разом з людьмиі захищає права кожної людини.Отже, чекаємо наступних сесій: є що обговорити, з'ясувати, дізнаватися, допомогати, об'єднуватися, самоорганізовуватися і робити висновки».

Ніна Світайло,одна з організаторок тренінгу: «Дуже цікавий і корисний тренінг. Марині та Насті вдалося підібрати завдання і ситуації, які чіпляють і дозволяють розібратися. Дякуємо! Ми багато чому навчилися. І окреме спасибі учасницям з числа ВПО – за відкритість і конкретику в коментарях».

Висновок

Зважаючи на високу зацікавленість учасників у темі, можна зробити висновок, що такі тренінги є актуальними і необхідними в рамках проекту.

За всіма подіями проекту в регіонах можна слідкувати на сторінці проекту у Фейсбуці https://www.facebook.com/groups/women.voices.count/

TOP